چین و روسیه بر حمایت از برجام تأکید کردند/پایبندی همگان به تعهدات - بیر خبر

چین و روسیه بر حمایت از برجام تأکید کردند/پایبندی همگان به تعهدات

پرچم چین و روسیه

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای با اعلام حمایت پکن و مسکو از برجام اعلام کرد: از همه طرف‌ ها می خواهیم تا به تعهدات خود در این راستا پایبند باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترفکس، وزارت خارجه روسیه امروز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مسکو و پکن بر لزوم پایبندی همه طرف‌ ها به برجام تأکید دارند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: روسیه و چین بار دیگر حمایت خود از برجام را اعلام کرده و از همه طرف‌ ها می خواهند تا به تعهدات خود در این راستا پایبند باشند.

لازم به ذکر است، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی سه شب پیش در ادامه اقدامات نمایشی پیشین خود علیه ایران با به تصویر کشیدن برخی عکس ها و آنچه وی از آن ها به عنوان اسناد و مدارک یاد کرد، تلاش کرد به افشای به اصطلاح اطلاعات جدیدی درباره فعالیت های هسته ای مخفی ایران پس از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برجام بپردازد؛ اقدامی که توسط بسیاری از کشورها و نهادهای مهم جهانی تحت عنوان «اطلاعات قدیمی و نامعتبر» به چالش کشیده شد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک روز بعد یعنی سه‌شنبه هفته جاری با صدور بیانیه ای اعلام کرد: برخی از فعالیت های مرتبط با چاشنی های انفجاری هسته‌ای پیش از پایان سال ۲۰۰۳ میلادی در ایران انجام شده بود؛ (اما) ایران هیچ فعالیتی مرتبط با ساخت چاشنی های انفجاری هسته‌ای بعد از سال ۲۰۰۹ انجام نداده است.

در ادامه این بیانیه آمده بود: در راستای روش‌های استانداردِ آژانس، این نهاد تمامی اطلاعات مرتبط با پادمان را که در دسترس داشت ارزیابی کرد؛ اما این روش آژانس نیست که مسائل مرتبط با چنین اطلاعاتی را به صورت عمومی مورد بحث و بررسی قرار دهد.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون قریب به ۱۰ بار در گزارش های جداگانه خود پایبندی ایران به توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» را مورد تأئید قرار داده است، ترامپ تهدید کرده است که در صورت عدم بازبینی در این توافق در مهلت مقرر خود یعنی ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت ماه) به صورت یکجانبه از برجام خارج می شود.

mehrnews.com/news/4288448

دیدگاهتان را بنویسید      لینک های مفید : آگهی رایگان , تجهیزات آزمایشگاهی , تانک ازت , نقاشی ساختمان , لینک شما در اینجا